| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
AC
Single Phase
Zhejiang, China
Coolway
JIW
Single item
12X8X3 cm
0.680 kg
| Product Name | Adjustable voltage Current protector |
| Model number | SPL |
| Rated current | 63A |
| Over voltage proteciton | 380V (adjustable) |
| Over current protection | 63A(adjustable)c |
| Reconnect time | 3s-300s (default: 5A) |
| Power supply | 50/60Hz |
| Electric machinery life | 100,000 times |
| Warranty | 3 Years |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.