| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
2000 A
2000 uA
400m-4-40-400-600V
Zhejiang, China
DT203C
Coolway
190*68*28 mm
Digital Only
CAT III 600V
1000v
1000 V
400n-40u-100uF
400-600A
400-4K-40K-400K-4M-40M
Normal
AC Voltage
Around 139g
DT203C
Single item
20X20X15 cm
0.500 kg
| Technology features | ||
| DCV | 200M-2-20-200-600V | ±1.0% |
| ACV | 200M-2-20-200-600V | ±1.2% |
| ACA | 2-20-200-600A | ±2.0% |
| OHM | 200-2K-40K-200K-2M-20MΩ | ±1.0% |
| Temperature | -20℃~1000℃ | ±1.0% |
| -4°F~1832°F | ±3.0% | |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Data hold | yes |
| Auto range | yes |
| Back-light function | yes |
| Jaw Caliber | 40mm |
| Power supply | 1.5v*2 Battery |
| Product size | 190*68*28 mm |
| Product Net Weight | Around 139g |
| Packaging Details | |
| Packing | Gif box |
| Standard Quantity Per Carton | 50 |
| Standard Carton Size | 54*24.5*44cm |
| Standard Carton Gross Weight | 17kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.