| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
25mA~250mA
10-500VAC/0.5V-500VDC
AC Voltage, DC Voltage
Zhejiang, China
KT7003
Coolway
Intrinsically Safe
Yes
1400 A
1500 V
2000 uA
1500 V
1Ω~100kΩ
normal
KT7003
120*85*30mm
Single item
10X8X3 cm
0.450 kg
| Technology features | ||
| DCV | 10-50-250-500V | ±5% |
| ACV | 50-250-500V | ±3% |
| OHM | x10/x1kΩ | ±5% |
| DCA | 25-250mA | ±10% |
| Description | |
| Battery Test | 1.5V/9V |
| Decibels | -10db~56db |
| Power supply | 1.5v*2 Battery |
| Product size | 120*85*30mm |
| Product Net Weight | Around 185g |
| Packaging Details | |
| Packing | Blister card packing |
| Standard Quantity Per Carton | 50 |
| Standard Carton Size | 66*25*22cm |
| Standard Carton Gross Weight | 9kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.