| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
1-1000
1-1000
AC Voltage
Zhejiang, China
DT3622D
coolway
Industrial Use
175*53*25 mm
Intrinsically Safe
Yes
Plastic
1400 A
600 V
2000 uA
1000 V
60 nF ~ 2 μF
1 Hz ~ 1 MHz
up to 1 Ω
normal
DT3622D
yes
yes
30mm
1.5V*2 Battery
175*53*25 mm
Around 119 g
Gift box
Single item
12X8X3 cm
0.320 kg
| Technology features | ||
| DCV | 600V | ±1.0% |
| ACV | 600V | ±1.2% |
| DCA | 20-200-600A | ±2.5% |
| OHM | 200K-2MΩ | ±1.0% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Jaw Caliber | 30mm |
| Power supply | 1.5V*2 Battery |
| Product size | 175*53*25 mm |
| Product Net Weight | Around 119 g |
| Packaging Details | |
| Packing | Gift box |
| Standard Quantity Per Carton | 50 |
| Standard Carton Size | 52*29*27 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 12 kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.