| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
1000 A
2000 A
ACV 750V ±1.2%
Zhejiang, China
DT266
Coolway
230*68*37 mm
Digital Only
1000 V
2000μA/2000μA/20mA/200mA
200Ω/2KΩ/20KΩ/200KΩ/2MΩ/20MΩ
normal
AC Voltage
DT266
Around 203g
9v Battery
57mm
yes
yes
Single item
8X5X3 cm
0.440 kg
| Technology features | ||
| DCV | 1000V | ±1.0% |
| ACV | 750V | ±1.2% |
| ACA | 200-1000A | ±2.0% |
| OHM | 200-20kΩ(20mM-2000MΩ) | ±1.0% |
| Description | |
| Continuity Buzzer | yes |
| Data hold | yes |
| Jaw Caliber | 57mm |
| Power supply | 9v Battery |
| Product size | 230*68*37 mm |
| Product Net Weight | Around 203g |
| Packaging Details | |
| Packing | Gif box |
| Standard Quantity Per Carton | 40 |
| Standard Carton Size | 54*24.5*44 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 17kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.