| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
0-1000V
Zhejiang, China
BM2000A
Coolway
270x100x44mm
Digital
200uF
0-1000A
0-2Kohm
0-40℃
450g
BM2000A
20-1000V
yes
55mm
9v battery
Single item
8X6X2 cm
0.250 kg
| Technology features | ||
| DCV | 20-1000V | ±0.8% |
| ACV | 700V | ±1.2% |
| ACA | 20-200-2000A | ±2.0% |
| OHM | 2kΩ | ±0.8% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Back-light function | yes |
| Jaw Caliber | 55mm |
| Power supply | 9v battery |
| Product size | 270*100*44mm |
| Product Net Weight | around 450g |
| Packaging Details | |
| Packing | gift box |
| Standard Quantity Per Carton | 18 |
| Standard Carton Size | 45.5*36.5*32cm |
| Standard Carton Gross Weight | 16kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.