| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
Plastic
3.0 mm
Eco-Friendly
Electric
Air Conditioning Fitting
Industrial
3 years
Free Spare Parts
Silk Screen Printing, uv printing
English
Zhejiang, China
Coolway
VD01
90V~1000V
New
Manufacturing Plant
Single item
12X2X1 cm
0.100 kg
| Features | |
| AC/DC Voltage (V) | 90V~1000V |
| Frequency | 20/60Hz |
| Low Battery Indication | ≤2.0V |
| Beeper Indication | |
| Flashing LED Light Indication | |
| Power supply | 2*1.5V AAA battery |
| Product Size | 140*19mm |
| Standard Quantity Per Carton | 200pcs |
| Standard Carton Measurement | 52*25*45 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 10kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.