| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
1-2000
1-2000
AC Voltage
Zhejiang, China
DT151C
Coolway
Intrinsically Safe
Yes
1000 A
1000 V
2000 A
1000 V
60 nF ~ 2 μF, 100 pF ~ 1 μF, 1 μF ~ 100 μF
60 mΩ ~ 200 mΩ, up to 1 Ω, 10 mΩ ~ 60 mΩ
normal
DT151C
Single item
18X5X2 cm
0.200 kg
| Technology features | ||
| DCV | 200M-2-20-200-1000V | ±0.5% |
| ACV | 200m-2-20-200-750V | ±1.0% |
| DCA | 200μ-2-20M-200M-20A | ±1.8% |
| ACA | 20m-200m-20A | ±2.0% |
| OHM | 200-2K-20K-200K-2MΩ | ±1.0% |
| Cap | 0-20mF | ±5.0% |
| Temperature | -20℃~1000℃/-4°F~1832°F | ±2.0% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer Test | yes |
| Transistor Test | yes |
| Auto power off | yes |
| Data hold | yes |
| Back-light | yes |
| Low battery indication | yes |
| Overload indication | yes |
| NCV | yes |
| Auto range | yes |
| Packaging Details | |
| Power supply | one 9V 6F22 batter |
| Product size | 189*89*55mm |
| Product Weight | about 365mm |
| packing | meter (with battery) |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.