| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
20MA-1000A
AC 750V, DC 1000V
AC Voltage
Zhejiang, China
YX360 TREB
Coolway
Industrial Use
Intrinsically Safe
Yes
Plastic
1000 A
1000v
2000 uA
1000 V
0.1 Hz ~ 100 kHz
0~ 40M Ohm
normal
YX360 TREB
yes
Single item
8X5X2 cm
0.300 kg
| Technology features | ||
| DCV | 0.25-0.5-2.5-10-50-250-100V | ±5% |
| ACV | 10-50-250-1000V | ±3% |
| OHM | 1-10-100-1K-1KΩ | ±10% |
| DCA | 100u-2.5m-25m-0.25A | ±5% |
| Description | |
| Diode test | yes |
| Continuity buzzer test | yes(indicator lights) |
| Battery capacity test | 1.5V |
| Power supply | 1.5v*2 and 9VBattery |
| Product size | 148*100*35mm |
| Product Net Weight | Around 140g |
| Packaging Details | |
| Packing | Color box |
| Standard Quantity Per Carton | 40 |
| Standard Carton Size | 43*31*26.5cm |
| Standard Carton Gross Weight | 12kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.