| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
1-2000
1-2000
AC Voltage
Zhejiang, China
DT182
Coolway
Industrial Use
Intrinsically Safe
Yes
Plastic
1000 A
1000 V
2000 A
1000 V
1 nF ~ 60 nF
0.1 Hz ~ 100 kHz
60 mΩ ~ 200 mΩ
normal
DT182
yes
100*50*23mm
Single item
30X20X5 cm
0.200 kg
| Technology features | ||
| DCV | 200M-2000m-20-200-500V | ±0.5% |
| ACV | 200-500V | ±1.0% |
| DCA | 2000μ-20m-200mA | ±1.8% |
| OHM | 200-2000-20K-200K-2000KΩ | ±1.0% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Battery Test | 1.5v/9v |
| Transistor Test | yes |
| Power supply | 12 Battery |
| Product size | 100*50*23mm |
| Product Net Weight | Around 53g |
| Packaging Details | |
| Packing | Single Blister |
| Standard Quantity Per Carton | 100 |
| Standard Carton Size | 57.5*30*24.5 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 10kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.