| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
200uA-200mA
200-750/1000V
AC Voltage
Zhejiang, China
DT831
coolway
124*70*26mm
Intrinsically Safe
Yes
1000 A
1000v
1000 A
1000 V
200-2000Kohm
normal
DT831
124*70*26mm
9V Battery
Single item
8X6X3 cm
0.390 kg
| Technology features | ||
| DCV | 200M-2000M-20-200-1000V | ±0.5% |
| ACV | 200-750V | ±1.0% |
| DCA | 2000μ-20M-200M-10A | ±1.8% |
| OHM | 200-2000-20K-200K-2000KΩ | ±1.0% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Transistor Test | yes |
| Power supply | 9V Battery |
| Product size | 124*70*26mm |
| Product Net Weight | Around 111g |
| Packaging Details | |
| Packing | gift box |
| Standard Quantity Per Carton | 100 |
| Standard Carton Size | 53*40*29 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 18 kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.