| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
100 A
99.9 mA
6.0-1000 V
Zhejiang, China
DT202A
Coolway
Digital Only
Up To 600V
1000 V
1 nF-2000 µF
0-600 A
10 Hz-10 kHz
0-60 mΩ
AC Voltage
DT202A
yes
1.5v*2 Battery
213*52*31 mm
Single item
30X30X20 cm
20.000 kg
| Technology features | ||
| DCV | 600V | ±1.0% |
| ACV | 600V | ±1.2% |
| DCA | 20-200-400MA | ±2.0% |
| OHM | 2KΩ | ±1.0% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Data hold | yes |
| Jaw Caliber | 25mm |
| Power supply | 1.5v*2 Battery |
| Product size | 213*52*31 mm |
| Product Net Weight | Around 190g |
| Packaging Details | |
| Packing | Gif box |
| Standard Quantity Per Carton | 20 |
| Standard Carton Size | 51*26*32 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 10kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.