| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
600A
600V
AC Voltage
Zhejiang, China
DT3622A
coolway
Intrinsically Safe
Yes
1400 A
1000v
1000 V
200kΩ/2MΩ
normal
DT3622A
175*53*25 mm
Single item
12X6X2 cm
0.360 kg
| Technology features | ||
| DCV | 600V | ±1.0% |
| ACV | 600V | ±1.2% |
| DCA | 20-200-600A | ±2.5% |
| OHM | 2K-2MΩ | ±1.0% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Data hold | yes |
| Power Live Wire Test | yes |
| Jaw Caliber | 30mm |
| Power supply | 1.5V*2 Battery |
| Product size | 175*53*25 mm |
| Product Net Weight | Around 122 g |
| Packaging Details | |
| Packing | Gift box |
| Standard Quantity Per Carton | 100 |
| Standard Carton Size | 51.5*35*38.5 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 24 kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.