| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
1-2000
1-2000
AC Voltage
Zhejiang, China
DT700D CE
coolway
124*70*26mm
Intrinsically Safe
Yes
800 A
1000 V
2000 A
1000 V
normal
DT700D CE
124*70*26mm
Single item
30X20X3 cm
0.200 kg
| Technology features | ||
| DCV | 200M-2000M-20-200-300V | ±0.5% |
| ACV | 200-300V | ±1.0% |
| DCA | 2000μ-20M-200M-5A | ±1.8% |
| OHM | 200-2000-20K-200K-2MΩ | ±1.0% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Data hold | yes |
| Power supply | 9V Battery |
| Product size | 124*70*26mm |
| Product Net Weight | Around 129g |
| Packaging Details | |
| Packing | Gift box |
| Standard Quantity Per Carton | 100 |
| Standard Carton Size | 53*40*29 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 20.5kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.