| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
1-1000
1-1000
AC Voltage
Zhejiang, China
YX-360TR
Coolway
normal
Intrinsically Safe
Yes
2500 A
1000 V
2000 uA
1500 V
standard
standard
standard
normal
Multi Meter
YX-360TR
1.5V/9V
Multiemter Digital
AC DC Current Voltage Test
Single item
12X5X2 cm
0.200 kg
| Technology features | |
| DCV | 0.1-0.5-2.5 |
| ACV | 10-50-250-1000v |
| DCV | 0.25-2.5-1.-50-250-1000V |
| DCA | 50u-2.5m-25m-250m-10A |
| OHM | x1/x10/x100/x1kΩ |
| Cap | C1:Rx1L)(2000uF0 C2:0.025-0.25-25uF |
| Description | |
| Leakage Current&Diode Test | yes |
| Continuity Test | yes |
| Battery Test | 1.5V/9V |
| Decibels | -20db~62db |
| Power supply | 9V and 1.5V*2 |
| Product size | 160*105*40mm |
| Product Net Weight | Around 340g |
| Packaging Details | |
| Packing | Gift box |
| Standard Quantity Per Carton | 50 |
| Standard Carton Size | 53*37*31cm |
| Standard Carton Gross Weight | 20kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.