| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
1000V
Zhejiang, China
TD201
Coolway
245x66x45mm
Digital
200uF
200-1000A
20K-2M
0-40℃
TD201
1000V
yes
42mm
9V Battery
Single item
12X6X2 cm
0.360 kg
| Technology features | ||
| DCV | 1000V | ±0.8% |
| ACV | 750V | ±1.0% |
| ACA | 20-200-1000A | ±2.0% |
| OHM | 200-2kΩ | ±1.0% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Data hold | yes |
| Back-light function | yes |
| Jaw Caliber | 42mm |
| Power supply | 9V Battery |
| Product size | 245*66*45 mm |
| Product Net Weight | Around 334g |
| Packaging Details | |
| Packing | Gif box |
| Standard Quantity Per Carton | 20 |
| Standard Carton Size | 52.5*29*28.5 cm |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.