| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
Plastic
2.0 mm, 3.0 mm, 4.0 mm
Eco-Friendly
Electric
Air Conditioning Fitting
Industrial
3 years
Free Spare Parts
uv printing
English
Zhejiang, China
Coolway
WH1150
20:1
New
Manufacturing Plant
Single item
30X20X4 cm
0.300 kg
| Features | |
| Temperature range: | -18~115℃(0~2012°F) |
| Accuracy: | ±1.5℃ |
| Resolution: | O.1℃ |
| Repeatability: | ±1% or ±1℃ |
| Response time: | 500ms |
| Spectral response: | 8-14 um |
| Emissivity: | 0.1-1.0 Preset |
| Distance to Spot size: | 20:1 |
| Operating Temperature: | 0 - 40℃ (32- 104°F) |
| Operating Humidity: | 10 - 95%RH |
| "C/*F selection | |
| Data hold | |
| Back light | |
| Auto power off | |
| Power supply: | 9V Battery |
| Product size: | 141*60*200mm |
| Standard Quantity Per Carton: | 12pcs |
| Standard Carton Size: | 53*50.5*35cm |
| Standard Carton Gross Weight: | 18kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.