| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
2500 A
1500 A
1-2000
Zhejiang, China
DT266C
Coolway
custom
Analog And Digital
1000 V
1-2000
normal
AC Voltage
DT266C
230*68*37 mm
Single item
40X20X3.5 cm
0.200 kg
| Technology features | ||
| DCV | 2000m-2-20-200-1000V | ±0.8% |
| ACV | 200-750V | ±1.0% |
| ACA | 20-200-1000A | ±2.0% |
| OHM | 200-20K-2M(20M-2000MΩ) | ±1.0% |
| Frequency | -20℃~1000℃ | ±1.0% |
| -40ºF~1832ºF | ±3.0% | |
| Description | |
| Continuity Buzzer | yes |
| Data hold | yes |
| Jaw Caliber | 57mm |
| Power supply | 9v Battery |
| Product size | 230*68*37 mm |
| Product Net Weight | Around 204g |
| Packaging Details | |
| Packing | Gif box |
| Standard Quantity Per Carton | 40 |
| Standard Carton Size | 52*27.5*52 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 17.5kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.