| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
600/6k/60k/600k/6M/60M
60nF/60nF/6uF/60uF/600uF/6mF/60mF/100mF
AC Voltage
Zhejiang, China
DT10B
Coolway
Industrial Use
Standard
Yes
Plastic
2500 A
1000 V
2000 A
1000 V
60 nF ~ 2 μF
0.1 Hz ~ 100 kHz
60 mΩ ~ 200 mΩ
50.0-100.0℃
DT10B
3V Battery
Single item
8X6X5 cm
0.360 kg
| Technology features | ||
| DCV | 400M-4-40-400-500V | ±0.5% |
| ACV | 400M-4-40-400-500V | ±1.0% |
| OHM | 400-4k-40k-400k-4M-40MΩ | ±1.0% |
| Cap | 51.2n-512n-5.12u-51.2u-100uF | ±4.0% |
| Frequency | 5-50-500-5k-50-500-5MHz | ±3.0% |
| Duty Cycle | 0.1%~99.9% | ±0.1% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Auto Power Off | yes |
| Data hold | yes |
| Duty Cycle | yes |
| Auto range | yes |
| Power supply | 3V Battery |
| Product size | 105*60*12mm |
| Product Net Weight | Around 62g |
| Packaging Details | |
| Packing | Conjoined double blister |
| Standard Quantity Per Carton | 60 |
| Standard Carton Size | 53.5*29*28.5 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 9 kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.