| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
1400 A
2000 uA
DCV:1000V ACV:750V
Zhejiang, China
DT200
Coolway
custom
Analog And Digital
CAT III 600V
1000v
1500 V
600 nF-6000 µF
20-200-1000A
10 Hz-10 kHz
200-2KΩ
normal
AC Voltage
0.15kg
DT200
yes
195*47*34 mm
Single item
12X5X2 cm
0.350 kg
| Technology features | ||
| DCV | 600V | ±1.0% |
| ACV | 600V | ±1.2% |
| ACA | 20-200A | ±2.5% |
| OHM | 200kΩ | ±1.0% |
| Description | |
| Diode Test | yes |
| Continuity Buzzer | yes |
| Back-light function | yes |
| Jaw Caliber | 28mm |
| Power supply | 1.5V*2 Battery |
| Product size | 195*47*34 mm |
| Product Net Weight | Around 155g |
| Packaging Details | |
| Packing | Gif box |
| Standard Quantity Per Carton | 50 |
| Standard Carton Size | 54*24.5*44 cm |
| Standard Carton Gross Weight | 16kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.