| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
2500 A
2000 uA
1-2000
Zhejiang, China
BM2000B
Coolway
Digital Only
1000v
1000 V
1-2000
normal
AC Voltage
BM2000B
Single item
32X20X3 cm
0.200 kg
| Technology features | ||
| DCV | 20-1000V | ±1.0% |
| ACV | 700V | ±1.2% |
| DCA | 200-2000A | ±2.0% |
| ACA | 200-2000A | ±2.0% |
| OHM | 2kΩ | ±1.5% |
| Description | |
| Diode Test | YES |
| Continuity Buzzer | YES |
| Back-light function | YES |
| ZERO | YES |
| Jaw Caliber | 55MM |
| Power supply | 9V Battery |
| Product size | 270*100*44mm |
| Product Net Weight | Around 450g |
| Packaging Details | |
| Packing | gift box |
| Standard Quantity Per Carton | 18 |
| Standard Carton Size | 45.5*36.6*.32 |
| Standard Carton Gross Weight | 16kg |
1.Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a refrigeration group with 2 sub factories.
2.Q: What if there is a problem with quality?
A: Our products are strictly inspected before delivery , also we have a basic guarantee 1-2 years ,
we will send you new free products to replace the damaged items due to quality problem .
3.Q: What is your payment and delivery time?
A: Pay by T/T bank account transfer or alibaba ,delivery time is around 15-30days after advanced payment.
4.Q: Why with you ?
A: We are a professional refrigeration spare parts supplier to meet all your demands and service.
5.Q: I have an idea for a new product, but don't know if it can be manufactured. Can you help?
A: Sure, you can send us the relative information, we will reply you within 3 days.